Nawożenie dolistne truskawek, programy i zalecenia nawożenia plantacji truskawek w czasie kwitnienia.

Właściwe nawożenie truskawki w okresie kwitnienia jest szczególnie istotnym elementem całego programu odżywiania, gdyż będzie miało decydujący wpływ na wielkość plonu w danym sezonie. Dostarczenie niezbędnych składników w odpowiedniej kompozycji i formie zwiększa szanse na wykorzystanie pełnego potencjału produkcyjnego.


Nawożenie dolistne truskawki, w czasie kwitnienia.

Zastosowanie w czasie kwitnienia YaraVita FRUTREL nawozu, zawiesinowego i długodziałającego pozwala pokryć zapotrzebowanie rośliny na kluczowe w okresie kwitnienia, zawiązania i początkowego wzrostu owoców, makro- i mikroelementy. Duża dawka fosforu wspomaga podziały komórkowe i syntezę kwasów nukleinowych. Pierwiastek ten jest dodatkowo wspierany przez zawarte w nawozie: cynk oraz bor, biorące również istotny udział w procesach fizjologicznych w tej fazie wzrostu. Dostarczenie właściwej ilości boru będzie odgrywało także rolę na etapie zapylenia i poprawnego wzrostu łagiewki pyłkowej zwiększając skuteczność pracujących na plantacji owadów zapylających.

Wyjątkowa formacja nawozu Yara Vita FRUTREL dostarcza także wapnia niezwykle ważnego już na etapie zawiązywania i wczesnego wzrostu owoców. Jego duża dawka ma pozytywny wpływ na wielkość i jakość przyszłego plonu.

Poza wpływem na różne procesy wzrostowe w roślinie cynk pełni także ważną rolę w zwiększeniu tolerancji rośliny na niskie temperatury, pozwalając na zabezpieczenie rozwijających się kwiatów przed skutkami przymrozków. Jednocześnie dodatek koncentratu z alg morskich Ascophyllum nodosum w YaraVita FRUTREL dodatkowo ochrania i poprawia kondycję truskawek w tym istotnym okresie rozwoju roślin.

Zapraszam do obejrzenia mojej rozmowy, z Michałem Wojcieszkiem z firmy Yara. Podczas której omawiamy wiele zagadnień związanych z prawidłowym nawożeniem truskawek. Materiał filmowy nie jest krótki, ale jestem przekonany, że będzie dla Ciebie niezwykle interesujący. Gdyż w czasie naszej rozmowy, poruszamy wiele ważnych aspektów żywienia truskawki. A jeśli materiał Cię zainteresował, to nie krępuj się i zostaw swój komentarz.