Truskawki na zdrowie, w Pytaniu na Śniadanie.

W niedziele 26 kwietnia 2020 uczestniczyłem w programie Pytanie na Śniadanie w TVP 2. Wraz z Panią dietetyk, rozmawialiśmy i prezentowaliśmy zdrowotne walory truskawek. Jako nowoczesnego i funkcjonalnego produktu żywnościowego. 

Pierwsze krajowe truskawki są dostępne już na początku kwietnia z upraw szklarniowych. Kolejno owoce zbiera się w uprawach tunelowych, z plantacji okrytych folią perforowaną. Oraz odmian uprawianych klasycznie, w gruncie, na plask jako ostatnie krajowe truskawki, dojrzewają owoce odmiany „Malwina” w połowie lipca.

Pani dietetyk wyjaśniała, że owoc truskawki, zawiera minerały, witaminy w tym witaminę C, a zjedzenie 100 gram truskawki. Niemal pokrywa dzienne zapotrzebowanie organizmu na witaminę C. W truskawkach znajduje się szereg związków organicznych, korzystanie wpływających na nasz organizm. W tym na zdrowotność i odporność naszego organizmu szczególnie w tym trudnym okresie. 

Zapraszam do obejrzenia materiału wideo, na którym wraz z Panią dietetyk, opowiadamy, dlaczego warto sięgać po krajowe truskawki. Na Zdrowie. 

https://pytanienasniadanie.tvp.pl/47749281/truskawki-na-zdrowie